Szukasz pracy w gastronomii? Wiążesz swoją przyszłość z doskonaleniem się w kelnerskim fachu, a może jesteś studentem i chciałbyś znaleźć dodatkowe źródło utrzymania? Sprawdź, gdzie najlepiej szukać ogłoszeń o pracę, aby trafić do restauracji Twoich marzeń!

Portale internetowe

Internet całkowicie opanował dzisiejszy świat, a portale internetowe z ogłoszeniami o pracę to jedne z najczęściej odwiedzanych stron przez polskich użytkowników. Znajdziesz tam z pewnością wiele ofert, choć ich ilość i jakość zależą w dużej mierze od wielkości miasta, w którym szukasz stanowiska dla siebie. Dobra informacja jest taka, że pracując jako kelner czy kelnerka, możesz zawsze liczyć na dodatkowe napiwki!

Praca w restauracji w lokalach usytuowanych w większych miastach jest zwykle lepiej płatna, choć nie jest to regułą. Zawsze pamiętaj, aby przed podjęciem pracy w danym lokalu zweryfikować pracodawcę, oczywiście na tyle, na ile to możliwe. Opinie w sieci mogą być cenną wskazówką. I to nie tylko opinie pracowników, ale także klientów. Taka analiza może Ci pomóc w podjęciu decyzji, czy dana restauracja jest dla ciebie odpowiednim miejscem.

Zrób to sam!

Jak wyróżnić się spośród wszystkich kandydatów, którzy nadesłali swoje CV na skrzynkę pocztową restauracji? Weź sprawy w swoje ręce (i nogi). Udaj się do lokalu i przekaż aplikację osobiście. To dobra okazja do nawiązania dialogu z przyszłymi współpracownikami i zrobienia na nich dobrego pierwszego wrażenia. Być może nawet uda Ci się porozmawiać z przełożonym? Nic nie tracisz, a możesz tylko zyskać!

Uruchom swoje kontakty

Porozmawiaj ze swoimi znajomymi i zapytaj ich, czy nie słyszeli o jakiejś ofercie pracy w gastronomii. Jednym z najczęstszych sposobów na zdobycie nowej pracy jest polecenie przez zatrudnionego już pracownika. Szefostwo, które ma do niego zaufanie, być może postanowi dać Ci możliwość realizowania swoich celów zawodowych, właśnie dzięki jego rekomendacji!

Media społecznościowe

Konto w social mediach ma już praktycznie każdy z nas. Jeśli interesujesz się gastronomią, dobrym sposobem jest śledzenie mediów społecznościowych i stron internetowych lokali, w których potencjalnie chciałbyś pracować. Restauracje często korzystają ze swoich zasięgów w mediach społecznościowych i prowadzą rekrutację przez Facebooka czy Instagrama.

Praca w branży gastronomicznej jest wymagająca, ale potrafi dać także wiele satysfakcji. Możliwość realizowania swoich celów zawodowych w prestiżowych restauracjach czy klimatycznych pubach to marzenie wielu osób, ale żeby zostać zatrudnionym w pracy marzeń, najpierw trzeba ją znaleźć. Życzymy Ci powodzenia w poszukiwaniach!