Po spędzeniu wieczoru w wykwintnej restauracji czy skosztowaniu menu degustacyjnego w nowo otwartym eleganckim lokalu, zazwyczaj wszyscy gastromaniacy w wolnej chwili próbują odtworzyć potrawy, które im zasmakowały. Co w przypadku, gdy akurat nie ma warunków na tego typu atrakcje? Może zamiast tego… zagrasz w coś związanego z gotowaniem?

Prezentujemy Wam, krótkie i subiektywne zestawienie najlepszych gier o gotowaniu. Będzie coś dla fanów komputerów oraz tych, którzy preferują zabawę na swoim smartfonie – dla każdego coś miłego!

The Sims 4

EA Maxis. EA Games

Zaczynamy od absolutnie kultowej pozycji. Przyznajcie się, ile razy słyszeliście “nie no, ja nie gram w gry… ale w Simsy mogę”. Seria, która pozwala kierować życiem tytułowych Simów, bawi graczy na całym świecie już od 19 lat! Czter§y pełnoprawne części i dziesiątki, jeśli nie setki dodatków i pakietów akcesoriów, generują tysiące godzin wspaniałej zabawy. Zapytacie, co Simsy mają wspólnego z gotowaniem? Całkiem sporo! Simy mogą nie tylko gotować różnorodne potrawy, ale i rozwijać swoje umiejętności w tym zakresie. W efekcie, nasi bohaterowie powoli stają się prawdziwymi mistrzami.

Cooking Simulator

Wastelands Interactive, Big Cheese Studio, Plaway

Wolicie zabawę w totalnie szalonym stylu? Jeśli tak, to powinniście zainteresować się symulatorem, w którym wcielamy się w rolę kucharza zatrudnionego w podupadającej restauracji. Jego zadaniem jest przygotowywanie dań i pomoc w przywróceniu blasku i renomy lokalu. Dodatkowo, jeśli czasami poczujemy chęć zniszczenia czegoś w kuchni, to ta gra nam to umożliwia!

Overcooked 2: Rozgotowani

Ghost Town Games, Team 17

Przy Overcooked sprawdzimy za to swoją zręczność i umiejętność zarządzania czasem. W tej kolorowej grze dostajemy pod kontrolę całą kuchnię, w której musimy przyrządzać różnorodne potrawy dla naszych klientów. Nie brzmi porywająco? To co powiecie na to, że przy okazji można od czas do czasu rzucić… patelnią? Warto wspomnieć też, że można grać razem ze znajomymi! Oczywiście najlepiej ze sobą po prostu porozmawiać, ale czemu przy okazji trochę nie poklikać?

Cooking Fever

Nordcurrent

I nasza ostatnia propozycja, tym razem dla fanów mobilnego grania. To z początku prosta gra, w której prowadzimy swoje stoisko z fastfoodami. Z czasem jednak wszystko się komplikuje – jest coraz więcej klientów, rośnie ilość dostępnych dań i poziom ich skomplikowania. Momentami sytuacja potrafi wymknąć się spod kontroli, a wtedy emocje są gwarantowane. Jednak uwaga – nie odpowiadamy za wszystkie autobusy i tramwaje, które przegapicie grając w Cooking Fever!

Mamy nadzieję, że dzięki naszej krótkiej liście znaleźliście jakiś pomysł na długie zimowe wieczory. To co? Herbata, ciasteczka i gramy?