Jak żyć zdrowiej? To pytanie zadaje sobie wielu z nas. Jednak bardzo często działania kończą się jedynie na planach. Realizacja założonych celów odraczana jest w czasie. „Od poniedziałku zaczynam” – powtarzane niczym mantra, a jednak mija kolejny poniedziałek z rzędu, a sprawy stoją w miejscu. Jak więc zacząć prowadzić zbilansowany tryb życia? Z pomocą przychodzą aplikacje do monitorowania zdrowia, które można pobrać na swojego smartfona! Każda droga do zmiany jest trudna, ale jak mówi popularne przysłowie – w zdrowym ciele, zdrowy duch, wystarczy więc zacząć!

1. Fitatu – aplikacja do liczenia kalorii

Dieta przeciwzapalna, dieta niskowęglowodanowa, dieta keto? Niezależnie od rodzaju jadłospisu, jaki stosujesz aplikacja o nazwie Fitatu pomoże Ci dokonywać właściwych wyborów żywieniowych. Fitatu to możliwość kontroli ilości spożywanych kalorii, wypitej wody oraz dziennego zapotrzebowania na witaminy i minerały. Aplikacja sprawdzi się doskonale u osób, które mają problemy z dostarczaniem wystarczającej liczby kalorii, ale także u tych, które dzienny limit z łatwością przekraczają. Aplikacja do liczenia kalorii jest więc dla każdego, kto chce rozpocząć przygodę ze zdrowym stylem życia. Narzędzie to umożliwia znalezienie szerokiej bazy zdrowych posiłków, sporządzenie listy zakupów, a nawet zeskanowanie kodów kreskowych wielu produktów z popularnych sklepów, w celu weryfikacji ich kalorii oraz wartości odżywczych.

2. Zdrowe Zakupy – aplikacja do analizy składów produktów spożywczych

Jesteś tym, co jesz. Stwierdzenie to choć funkcjonuje od dawna, ma niemal 100% pokrycie w rzeczywistości. Jeszcze kilka pokoleń wcześniej – nasi dziadkowie i pradziadkowie raczej nie mieli takich problemów, ponieważ spożywana przez nich żywności pochodziła z przydomowego ogródka. Obecnie w wielu produktach znajdują się tak szkodliwe składniki, że zjedzenie może szkodzić, a czasem nawet truć! Jakość spożywanych produktów ma ogromny wpływ na stan zdrowia, dlatego warto korzystać z aplikacji, które pomagają analizować składy i wartości odżywcze sklepowych produktów. Zdrowe Zakupy to aplikacja, która po zeskanowaniu kodu kreskowego (także w przypadku kosmetyków) pokazuje substancje w niej zawarte i informuje, które z nich są szkodliwe lub niebezpieczne dla naszego zdrowia.

3. HealthNote – aplikacja do badań profilaktycznych

Wszyscy doskonale wiemy, jak istotne jest dla nas nasze zdrowie. Możliwość lekarskiej konsultacji online jest już na porządku dziennym, ale jeszcze lepiej jest gdy istnieje miejsce, gdzie znajduje się nasza cała dokumentacja medyczna i informacje o przechodzonych chorobach, schorzeniach i objawach. Wszystko w jednym miejscu. Aplikacja HealthNote jest idealna dla osób, które korzystają zarówno z publicznych, jak i prywatnych placówek ochrony zdrowia albo leczą się u różnych lekarzy. Zgromadzenie wszystkich dokumentów dotyczących stanu zdrowia może być trudne, a ich odnalezienie czasochłonne. Z HealthNote dostęp do wyników badań z dowolnego miejsca, a podczas konsultacji medycznych online, wystarczy przesłać lekarzowi swoje dokumenty, używając jedynie kodu QR!

Teraz o zdrowie można dbać na wiele sposobów. Jednym z kluczowych partnerów może okazać się nasz smartfon! To on pomoże nam wyliczyć zapotrzebowanie kaloryczne, zaplanować zdrowe zakupy i stworzyć dokumentację medyczną. Wszystko w jednym miejscu i na wyciągnięcie dłoni!