Spalanie tkanki tłuszczowej to wieloetapowy proces, który powinien skupiać się nie tylko na aktywności fizycznej. To także odpowiednia dieta, która powinna zostać ukierunkowana na deficyt kaloryczny. Czy da się schudnąć w tydzień?

Jak schudnąć w tydzień zdrowo?

Osoby, którym chodzi po głowie pytanie, jak schudnąć w tydzień, powinni pamiętać o tym, że potrzebny jest rozsądny plan żywieniowy. Nie istnieje coś takiego, jak dieta-cud. Głodówki są niewskazane, ponieważ mogą zapewnić tylko niedobór witamin, soli mineralnych oraz innych składników odżywczych – co może wpłynąć na pogorszenie samopoczucia. Takie rozwiązania to czysty sposób, aby w krótkim czasie nabawić się efektu jo-jo, który powraca ze zdwojoną siłą.

Zdrowe tempo chudnięcia to ok. 1 kg na tydzień.

Jak zgubić tkankę tłuszczową?

Aby zlikwidować nadmiar tkanki tłuszczowej, należy wprowadzić zdrowe nawyki żywieniowe. Z listy spożywanych pokarmów należy wykluczyć:

  • wszelkiego rodzaju napoje gazowane, kolorowe, itd., ogólnie mówiąc słodkie napoje,
  • paczkowane słodycze,
  • chipsy, paluszki,
  • fast foody i tym podobne produkty, jakie są źródłem nadmiernej ilości soli.

To właśnie wyżej wymienione produkty sprawiają, że często nie można pozbyć się zbędnych kilogramów – chociaż ktoś regularnie ćwiczy, czy też spożywa zdrowe posiłki.

Jak zdrowo schudnąć w krótkim czasie?

Utrata masy ciała powinna odbywać się w określonym tempie. Nie ma co liczyć na to, że w ciągu miesiąca uda się zlikwidować kilkanaście nadprogramowych kilogramów, skoro zbierało się je latami. Można jednak pozbyć się dużej ilości tkanki tłuszczowej, jeżeli każdy podejdzie do tego w rozsądny sposób.
Na pewno liczy się regularność w spożywaniu posiłków o określonej porze. Stałe pory posiłków to nie tylko lepsza organizacja czasu, ale dobre nawyki dla organizmu. W ten sposób człowiek uczy się również nie podjadać – co często blokuje możliwość pozbycia się nadmiernej ilości kilogramów.

Aktywność fizyczna

W szczególności, jeżeli ktoś prowadzi siedzący tryb życia. Nie wystarczy tylko zjadać posiłki o obniżonej zawartości tłuszczu. Ćwiczenia są bardzo ważne. Spacer, nordic walking, ćwiczenia w domu, na siłowni, zumba, treningi odchudzające typu cardio, bieganie, pływanie – jest wiele propozycji, które są w stanie sprawić, że każda osoba znajdzie coś dla siebie. Nawet, jeżeli do tej pory nie miało się nic wspólnego z nadmierną aktywnością fizyczną.

O czym nie można zapomnieć przy spalaniu tkanki tłuszczowej?

Istnieje kilka podstawowych zasad, jakie powinna wziąć do serca każda osoba, która chciałaby szybko schudnąć bez efektu jo-jo.

  1. Woda – min. 2-2,5L na dzień. Nie musi być to czysta woda, ale może być to zielona herbata. Warto korzystać z naparów ziołowych, jakie mają zbawienny wpływ na organizm (w szczególności na układ trawienny). Odpowiednie nawodnienie jest w stanie przyspieszyć metabolizm.
  2. Sen – należy chodzić spać o regularnych porach, na min. osiem godzin. Na trzy godziny przed pójściem spać, należy spożyć ostatni posiłek.
  3. Ruch – trzy treningi w tygodniu wystarczą. W szczególności, jeżeli ktoś jest na początku swojej drogi o lepsze „ja”. Z czasem, nabierając większej kondycji, będzie można pomyśleć o zwiększeniu liczby jednostek treningowych.
  4. Świeże powietrze – korzystanie z niego, jeżeli tylko będzie taka możliwość. Nie tylko częste spacery, ale np. możliwość dojeżdżania do pracy rowerem (dobry trening przed i po pracy zapewniony), chodzenie do niej pieszo, itd.
  5. Regeneracja i odpoczynek – są one tak samo ważne, jak codzienna (lub co drugi dzień) aktywność fizyczna.