Świadome odżywianie polega na planowaniu posiłków i przykładaniu wagi do tego, czym zasilamy nasze ciało. Dieta ma bardzo duży wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu, dlatego coraz więcej konsumentów poszukuje rozwiązań, które są skrojone na miarę ich potrzeb. Świadome planowanie diety jest szczególnie istotne dla wegan czy osób z nietolerancjami pokarmowymi. Niestety czytanie etykiet i sprawdzanie pochodzenia produktów jest uciążliwe i czasochłonne, przez co wizyty w sklepach znacznie się wydłużają. Czy jest jakiś sposób na to, aby uprościć zdrowe zakupy spożywcze?

Świadome odżywianie w Kauflandzie

Sieć hipermarketów Kaufland wychodzi naprzeciw wszystkim konsumentom, którzy pragną odżywiać się świadomie. Miłośnicy zdrowego jedzenia mogą teraz znaleźć na półkach produkty: dla aktywnych; wegańskie i wegetariańskie; bez glutenu; laktozy i z niską zawartością cukru. Żywność znajduje się na dedykowanych regałach oznaczonych napisem „Świadome Odżywianie”. Dzięki temu, że wszystkie produkty znajdują się w jednym miejscu, klienci mają do nich ułatwiony dostęp.

Rozwiązania proponowane przez Kaufland to zbawienie dla wegetarian, diabetyków, sportowców czy osób na diecie odchudzającej. Więcej na temat oferty, można przeczytać pod adresem: https://www.kaufland.pl/asortyment/artykuly-tematyczne/swiadome-odzywianie.html.

Zdrowe przepisy

Świadome odżywianie nie musi być monotonne czy niesmaczne. W internecie znajdziemy dużo przepisów na dania, które nie tylko dodadzą nam energii, ale też dostarczą przyjemnych wrażeń smakowych. Podpowiemy, jak jeść smacznie i zdrowo!

Najważniejszym posiłkiem, którego nie można pomijać, jest śniadanie. To właśnie ono dostarcza nam energii na cały dzień! Z tego względu polecamy dobrze zaplanować nasze śniadanie, idealne powinno być pożywne i pełne witamin. Rano warto przygotować sobie musli, np. z owocami jagodowymi. Idealnie sprawdzi się także kokosowy pudding z nasionami chia. Do śniadania, zamiast kawy, możemy wypić szklankę herbaty matcha.

Nie lada problem sprawiają także posiłki w pracy, czy w szkole. Często nie mamy pomysłu na zdrowe i pożywne lunche. W roli przekąski dobrze sprawdzą się wrapy wegetariańskie lub burgery z mąki orkiszowej z ciecierzycą. To posiłki, które z łatwością zjemy na raz. Możemy je także podać na imprezie ze znajomymi.

Chociaż świadome odżywianie wymaga zmiany nawyków, to zdecydowanie warto wprowadzić je do naszego życia! Wybór produktów w sieci Kaufland jest na tyle duży, że każdy znajdzie coś dla siebie.