Zbilansowana dieta wzbogacona odpowiednimi suplementami diety stanowi nieodzowną część każdego planu treningowego. Jednym z ciekawych składników, o których nie należy zapominać, jest koncentrat białek serwatkowych. W dzisiejszym artykule dowiesz się, czym jest ten niezastąpiony produkt i kiedy warto po niego sięgnąć.

Koncentrat białek serwatkowych jest doskonałym wzbogaceniem codziennej diety, nie tylko dla sportowców, ale także osób, którym zależy na świadomym planowaniu codziennego jadłospisu. Zawiera bowiem składniki odżywcze oraz funkcjonalne naturalnie spotykane w mleku. Dowiedz się, kiedy wprowadzić go do codziennej diety!

Czym jest koncentrat białek serwatkowych?

Najprościej rzecz ujmując, białko serwatkowe jest funkcjonalnym białkiem mleka. Stanowi produkt uboczny towarzyszący wytwarzaniu serów twardych, półtwardych i miękkich oraz twarogu. Koncentraty dostępne na stronie https://www.bodypak.pl/pl/115-wpc-koncentraty-bialek-serwatkowych, stanowią tym samym doskonałe źródło aminokwasów siarkowych, lizyny i tryptofanu w diecie. Szacuje się, iż 14 g proszku może pokrywać dzienne zapotrzebowanie na aminokwasy egzogenne. 

W składzie suplementu znajdziesz przede wszystkim białko – czyli główny budulec mięśni. To właśnie dlatego jest tak chętnie wybierany przez sportowców i miłośników treningów siłowych. Podczas wyboru suplementu należy sprawdzić przy tym dodatkową zawartość tłuszczu i węglowodanów, które bezpośrednio wpływają na jego kaloryczność.

Kiedy stosować koncentrat białek serwatkowych?

Koncentraty białek to doskonałe uzupełnienie diety każdego sportowca. Najlepiej sięgać po nie po treningu. Skutecznie wspierają codzienną regenerację mięśni po wzmożonym wysiłku. Hamują jednocześnie procesy kataboliczne. Mogą być stosowane zarówno z mlekiem lub wodą, jak i z owocami oraz tłuszczami, stanowiąc ciekawą alternatywę dla posiłku potreningowego

Warto jednak podkreślić, iż po produkt mogą sięgnąć również osoby, którym zależy na uzupełnieniu diety ważnymi aminokwasami, niekoniecznie regularnie uprawiającymi sport. Koncentrat białek serwatkowych ma w składzie laktozę, dlatego nie powinien być spożywany przez osoby z nietolerancją pokarmową.

Dlaczego warto włączyć koncentrat białek serwatkowych do codziennej diety?

Jak wspomniano powyżej białko stanowi doskonałe uzupełnienie codziennej diety, zapobiegając występowaniu niedoborów oraz dożywiając mięśnie. Przeważnie stosowany jest jednak w celu zwiększenia masy mięśniowej, co znacznie przekłada się na efektywność założonego planu treningowego.

Oprócz widocznego wpływu na sylwetkę białko pozwala także na szybszą regenerację mięśni oraz odbudowę tkanek. Dzięki temu zapobiega występowaniu dokuczliwych dolegliwości potreningowych oraz chroni przed uszkodzeniem włókien mięśniowych. Składnik ceniony jest przy tym przez osoby, które walczą z dodatkowymi kilogramami. Koncentrat zwiększa poczucie sytości, zmniejszając tym samym ryzyko podjadania oraz spożywania dodatkowych posiłków.