Od ładnych kilku lat, rynek literatury kulinarnej zalewa masa pozycji o dietach cud, naukowych rewelacjach w kwestii żywienia, filozofii bycia fit i gorączce antyglutenowej. Racjonalną i rozsądną odpowiedzią na wszystkie te sensacje jest “Dieta smartfood”, czyli pozycja będąca wynikiem badań naukowych pod egidą inicjatywy SmartFood Europejskiego Instytutu Onkologicznego. Jak twierdzą autorzy, wystarczy zaledwie 30 składników, żeby znacząco wpłynąć na jakość i długość naszego życia – przekonajmy się czy to prawda!

Cudów nie ma

Sekret smartfod tkwi w genach, a właściwie w oddziaływaniu na nie określonych rodzajów żywności. Jak się okazuje, mądre odżywianie prowadzi do wydłużenia życia, uniknięcia nadwagi i nadciśnienia czy minimalizacji ryzyka zachorowania na chorobę wieńcową, a nawet na nowotwór. Dzieje się tak ponieważ odpowiedni dobór składników w diecie prowadzi do przyspieszania lub spowalniania pracy różnych genów w organizmie człowieka. Książka ta, za powstaniem której stoją znana włoska dziennikarka Eliana Liotta, dyrektor ds. badań w Europejskim Instytucie Onkologicznym prof. Pier Giuseppe Pelicci i specjalistka w dziedzinie żywienia dr Lucilla Titta, jest rewolucyjnym spojrzeniem na rozsądną i zdrową dietę.

Sekrety żywienia

Jedną z największych zalet “Diety Smartfood” jest fakt, iż zawarto w niej masę ciekawostek i tricków dotyczących przygotowywania jedzenia, Ważne jest przecież nie tylko co jemy, ale jak jemy! Autorzy dostarczają odpowiedzi na pytania takie jak: jak przygotować kapustę, by hamowała powstawanie komórek rakowych, jak długo gotować czosnek, by zachował dobroczynne działanie czy kiedy kawa szkodzi, a kiedy pomaga? Okazuję się, że zdrowe i rozważne odżywianie nie wymaga drakońskich ograniczeń, potężnych wydatków czy przygotowywania każdego posiłku z tabelkami kalorii w ręce. Wystarczy wiedza i świadomość na temat tego co powinniśmy spożywać, a co dostępne jest dla każdego z nas!

Drogowskaz w codziennym odżywianiu

“Dieta Samrtfood” to pozycja, którą powinien nabyć i przeczytać każdy, kto troszczy się o swój organizm. Nie jest to kolejny wymysł, mający nadążyć za fit trendami, lecz kompendium niezbędnej dla naszego zdrowia wiedzy. Ta oparta na rzetelnych badaniach, napisana przystępnym językiem, a przede wszystkim bardzo merytoryczna książka jest wielkim krokiem w dziedzinie żywienia – krokiem, który nie może Cię ominąć!