Szkodliwe substancje w jedzeniu, zanieczyszczone powietrze i życie w ciągłym napięciu? To idealny scenariusz dla toksyn, które odkładają się w naszym organizmie. A do tego dochodzą kalorie, które czasem potrafią wymsknąć się spod naszej kontroli. To wszystko powoduje, że nasz organizm woła o pomoc. Co możesz zrobić, aby odpowiedzieć na to wezwanie i oczyścić swój organizm skutecznie i smacznie?

Detoks sokowy, na czym polega?

Dieta sokowa polega na zastąpieniu klasycznych posiłków, sokami. Dzięki niej zamienisz nudne posiłki, na kolorowe soki, składające się wyłącznie ze świeżych warzyw i owoców. Poza swoim podstawowym celem, jakim jest oczyszczenie Twojego organizmu z toksyn, dieta sokowa może okazać się idealnym wstępem do bardziej świadomego odżywiania się oraz częstszego i regularnego sięgania po warzywa i owoce.

Odpowiednie przygotowanie, to podstawa

Aby uniknąć szoku, spowodowanego drastyczną zmianą nawyków żywieniowych, którego może doświadczyć Twój organizm. Przygotuj go odpowiednio przed stosowaniem tej diety. 

Stopniowo zminimalizuj spożywanie fast-foodów, mięsa, nabiału oraz wszelkich słodkich napojów. Sięgaj po ulubione sałatki oraz warzywa i owoce. Nawadniaj swój organizm, wypijaj minimum 1,5 l wody każdego dnia. To obowiązkowy element diety, poza przygotowaniem Twojego organizmu do spożywania płynnych pokarmów, pomoże w skutecznym oczyszczeniu go z toksyn.

Dieta sokowa — jak wygląda jej przebieg?

Przede wszystkim nie powinna trwać dłużej, niż tydzień. Optymalny czas trwania detoksu sokowego to 3-5 dni.  Dłuższe stosowanie tej diety spowodowałoby duże niedobory pokarmowe w naszym organizmie. Najlepiej spożywać 5-6 posiłków składających się z niesłodzonych soków warzywno — owocowych. Jako dodatki bardzo dobrze sprawdzą się zioła i przyprawy takie jak: bazylia, tymianek, mięta oraz kminek.

Dieta sokowa — co daje i dlaczego warto ją zastosować?

Poza tym, że dieta sokowa oczyszcza organizm z toksyn, redukując tym samym uczucie zmęczenia i regulując pracę naszego układu trawiennego. Pomoże również zrzucić zbędne kilogramy i pozbyć się nadmiaru odkładającej się wody w organizmie. Poza tym pozytywnie wpłynie na kondycję naszej skóry, włosów, czy paznokci. Dieta sokowa to także zastrzyk energii dla Twojego organizmu, ze względu na ilość minerałów i witamin obecnych w płynnych posiłkach. Czas zamienić nudne posiłki, na kolorowe i świeże soki warzywno — owocowe. Zadbaj o swoje zdrowie i samopoczucie. Na zdrowie!