Pomimo, że zasady diety kopenhaskiej są bardzo rygorystyczne to jednak jej efekty są naprawdę pozytywne i wręcz zdumiewające jeśli chcemy w krótkim czasie stracić nieco zbędnych kilogramów. Skuteczność owej diety została wielokrotnie potwierdzona, jednakże aby przejść owe 13 dni należy zastosować wiele wyrzeczeń.

Dla kogo jest dieta kopenhaska?

Dieta kopenhaska niekiedy nazywana jest duńską. Cechuje się określonym czasem trwania – czyli trzynastoma dniami. Jeśli przestrzegamy zasad diety mamy możliwość osiągnięcia szybkich efektów w niecałe dwa tygodnie. Zyskamy zarówno redukcję tkanki tłuszczowej i utratę nawet 7-20 kg. Jest to dieta nieskowęglowodanowa i niskokaloryczna. Zasada jest jedna prosta – musimy przestrzegać jej bardzo rygorystycznie i jeśli złamiemy chociaż jedną zasadę wówczas nie tylko nie przyniesie efektów, ale również powtórzyć możemy ją nie wcześniej jak za trzy miesiące. Jeżeli z sukcesem ukończymy dietę, wówczas kolejny raz zastosować możemy ją dopiero po dwóch latach.

kopenhaska

Główne zasady diety kopenhaskiej

  • Nie więcej aniżeli 600-800 kalorii w ciągu dnia

Dieta kopenhaska cechuje się ściśle określonym jadłospisem, dlatego też należy go rygorystycznie przestrzegać i zabronione jest wprowadzanie w nim jakichkolwiek zmian. W ciągu doby można spożywać jedynie 600 – 800 kalorii, które nietrudno obliczyć korzystając nie tylko z zasad diety, ale również dostępnych w internecie kalkulatorów. Zasadą jest bowiem wytworzenie deficytu kalorycznego, ponieważ każda dorosła osoba, potrzebuje około 1500 -2000 kalorii w ciągu dnia. W sytuacji kiedy bilans energetyczny jest ujemny wówczas nasz organizm sięga po zapasy tłuszczu, a tym samym zachodzi proces odchudzania i utraty zbędnych kilogramów.

  • Przestrzeganie diety i czasu jej trwania

Dieta kopenhaska trwa zaledwie trzynaście dni. Dostarcza do organizmu nie tylko mało kalorii, ale również niewielką ilość minerałów i witamin co sprawia, że nie możemy wydłużyć czasu w jakim to przebywamy na diecie. Dodatkowo musimy również zadbać o regularność naszych codziennych posiłków. Powinniśmy spożywać je w wyznaczonych godzinach, co sprawia, że śniadanie jemy między 8 a 9 rano, obiad między 12 a 14, a kolację – między 16 a 18.

  • Posiłki zgodne z jadłospisem

Jeśli stosujesz dietę kopenhaską z całą pewnością powinieneś jeść posiłki, tylko takie, które to znajdują się w menu. Tym samym podstawą są warzywa, jajka, chude mięso, a także w ograniczonych ilościach owoce. Istotna jest kawa, która w tym okresie ma za zadanie dostarczyć nam energii. Nie polecana jest ona jednak w dużych ilościach, osobom z nadciśnieniem.

  • Nie jedz produktów zakazanych w diecie

Niezwykle ważnym elementem jest rygorystyczne przestrzeganie diety. Przede wszystkim należy jeść tylko produkty które są w menu. Nie można spożywać niczego więcej. Jeżeli zdarzy ci się żuć gumę bądź też wypić lampkę wina dietę można uznać za przerwaną z negatywnym skutkiem. Zupełnie wykluczone jest podjadanie pomiędzy posiłkami.

  • Zakaz uprawiania sportu

Pomimo, że na ogół dieta idzie w parze ze sportem to jednak dieta kopenhaska jest tutaj wyjątkiem. W czasie diety istnieje zakaz uprawiania sportu, ponieważ jadłospis nie dostarcza nam dużej ilości kalorii, a tym samym nadmiernie obciążony jest organizm.

Kto może stosować dietę?

Dietę kopenhaską zastosować mogą jedynie osoby zdrowe które odbyły odpowiednią konsultację lekarską. Może być to dieta stosowana przez osoby dorosłe, które nie pracują ciężko fizycznie. Diety nie mogą stosować osoby bardzo młode, w podeszłym wieku, a także żyjące aktywnie. Dieta nie jest polecana również kobietom w ciąży i matkom karmiącym.

Źródło: http://dietoteczka.pl/dieta-kopenhaska/