Nie ma sprawdzonej recepty na zdrowie. Zachowanie dobrej kondycji duszy i ciała zależy bowiem od wielu czynników, jednak tym najważniejszym jest poznanie samego siebie. Aktywność fizyczna, dieta, którą potrafimy utrzymać, czy ogólny styl życia powinny być dopasowane pod indywidualne preferencje. Jak jeść, czego unikać, jakie zasady zdrowego odżywiania stosować? Szkół jest mnóstwo – dzisiaj jednak weźmiemy na warsztat Braci Rodzeń.

Kim są Bracia Rodzeń?

To bliźniacy, którzy za życiową misję obrali sobie naprawę metabolizmu ludzkości. Szukają  sposobu, by świat był pełen ludzi o idealnej elastyczności metabolicznej. Bracia Rodzeń to lekarze, którzy za pomocą strony internetowej oraz kanału YouTube, przekazują informacje z zakresu odżywiania. Zdaniem części medycznego środowiska, stosunkowo często zdarza im się nagrywać materiały co najmniej kontrowersyjne. Cechują się dosyć nowatorskim i łamiącym schematy podejściem, specjalizują się bowiem w temacie diety ketogenicznej.

Metoda Odchudzania Braci Rodzeń

Jak zrzucić wagę? Bracia Rodzeń przygotowali własną metodę, której stosowanie podobno zapewnia spektakularne efekty. Proces składa się z 7 kroków:

  1. Przygotowanie – zmiana stylu życia to skomplikowana procedura, która nie trwa kilka dni, a kilka lat, dlatego należy być do owej zmiany dobrze przygotowanym. Odchudzanie powinny inicjować kompleksowe badania laboratoryjne.
  2. Ograniczenie węglowodanów – zgodnie z zasadami diety ketogenicznej, posiłki powinny opierać się na tłuszczach i białku, przy jednoczesnej redukcji węglowodanów.
  3. Wystarczająca ilość białka – białko jest niezbędnym składnikiem odżywczym, którego organizm potrzebuje do przeżycia i rozwoju, dlatego należy prawidłowo dostosować jego podaż
  4. Otwartość na tłuszcze zwierzęce – tłuszcze zwierzęce zdaniem Braci są demonizowane od lat, a tak naprawdę nie szkodzą.
  5. #zdroweniejedzenie 16/8 + post – czyli post przerywany, w trakcie którego spożywanie posiłków jest możliwe jedynie w czasie 8-godzinnego „okna żywieniowego”.
  6. Regularna aktywność fizyczna – 3x w tygodniu po 15 minut, starając się nie przekraczać tej dawki ruchu.
  7. Akceptacja – nic, co piękne nie jest łatwe. Droga po długie życie jest więc skomplikowana.

Zdrowe odżywianiem okiem Braci Rodzeń

Zdaniem Braci Rodzeń dieta keto to jedyna słuszna dieta dla każdego. Niestety rzeczywistość jest zgoła inna, ponieważ sposób odżywiania się zależy od wielu czynników, chorób schorzeń, prowadzonego trybu życia, a nawet genów. Nie należy więc traktować wszystkich jednakowo. Co prawda stwierdzenie lekarzy, że nasze życie wypełnione jest słodyczami, pączkami, często też stresem jest jak najbardziej słuszne, ale sposobem na pozbycie się złych nawyków nie jest wyłącznie dieta ketogeniczna. Zdrowe przepisy i podejście to klucz to poprawy nawyków żywieniowych, a często także życia. Dieta Braci Rodzeń może być jedną ze ścieżek w drodze po zdrowie, uprzednio jednak należy skonsultować ze specjalistą. Dieta przeciwzapalna, dieta śródziemnomorska, czy dieta roślinna i wszystkie inne sposoby odżywiania się to kwestia INDYWIDUALNA, dlatego to, co może pomóc innej osobie, niekoniecznie będzie słuszne dla nas.

Każdy z nas jest inny, każdy ma indywidualne potrzeby i każdy powinien nauczyć się swojego ciała. Wszelkiego rodzaju sugestie mogą być pomocne, jednak nie warto im ślepo wierzyć. Każdorazowo zaleca się konsultację lekarską i dietetyczną. Pamiętajmy bowiem, że zdrowie jest tylko jedno.