Błażej Walczykiewicz

Błażej Walczykiewicz mistrz barista

Swoje doświadczenie zacząłem zdobywać zarządzając dwoma kawiarniami w sieci kawiarni „I Coffee” w latach 2008-2010.

W tym czasie kilkukrotnie uczestniczyłem w Mistrzostwach Polski Barista i Latte Art plasując się w pierwszej 10. najlepszych baristów w kraju.

W 2010 roku zdobyłem wicemistrzostwo Polski w konkurencji Cup Tasters.

Jako „specjalista ds. sprzedaży” rozpocząłem pracę w maju 2010 roku w Strauss Cafe – międzynarodowej korporacji będącej właścicielem polskiej palarni kawy „MK Cafe”.

Od 2010 roku jestem sędzią polskiego oddziału Specialty Coffee Assotiation of Europe (SCAE).

Od tamtej pory wielokrotnie sędziowałem Mistrzostwa Polski Barista, Latte Art, Coffee in Good Spirits i Brewers Cup.

W 2014 roku po kursie i egzaminach prowadzonych przez członków organizacji World Coffee Events (WCE) zostałem certyfikowanym sędzią World Barista Championship i World Latte Art Champioship na lata 2014 – 2016.

Międzynarodowe doświadczenie sędziowskie w latach 2014 – 2016 zdobywałem min. w Turcji, Szwajcarii, na Litwie i w Szwecji oraz w trakcie Mistrzostw Świata Barista w Rimini 2014 i w Szanghaju w 2016 roku.

Jestem certyfikowanym Baristą Speciality Coffee Assotiation of Europe – „Barista” i „Brewing” na najwyższym poziomie – „Professional”.

W polskim oddziale Specialty Coffee Assotiation of Europe jestem koordynatorem ds. Edukacji. Od 7 lat szkolę baristów, właścicieli kawiarni i managerów. Prowadzę branżowe warsztaty i prezentacje w najlepszych kawiarniach w całej Polsce.

Jako trener zawodników startujących w prestiżowych Mistrzostwach Polski Barista odnosiłem sukcesy w raz z finalistką i wicemistrzynią Polski w 2014 i 2015 roku oraz finalistą w 2016 roku.

Na co dzień pracuję dla palarni kawy Coffee Proficiency. Odwiedza współpracujące z palarnią kawiarnie prowadząc w nich szkolenia, warsztaty i konsultacje.

Konsultuję również nowo otwierające się miejsca w zakresie kawy, herbaty, ekspresów ciśnieniowych, akcesoriów barista, systemów oczyszczania wody oraz doradztwa w sprawie sprzedaży bezpośredniej.