Nasza redakcja otrzymała zaproszenie od szefa Adriana Feliksa i WWF Polska na warsztaty kulinarne. Oprócz gotowania, super szkolenia u naszego zaprzyjaźnionego szefa, będzie też sporo informacji o tym, jak mądrze łowić ryby, jakie ryby jeść, tak by nie naruszyć bioróżnorodności mórz i oceanów. Zapowiada się ciekawie.
Warsztaty, które odbędą się 25 stycznia, w Studiu Kulinarnym Adriana Feliksa, w Sosnowcu, są skierowane do dziennikarzy, blogerów kulinarnych, samorządowców i szefów kuchni. Warsztaty mają na celu zwiększenie świadomości ekologicznej na temat zagrożeń wynikających z przełowienia populacji ryb.

Akcja zaczyna sie od grup opiniotwórczych, które z założenia poślą zdobytą wiedzę w świat, do nas konsumentów. Po co? Aby każdy z nas świadomie dokonywał zakupów.

Sosnowiecki warsztat, to jeden z 16, które odbędą się w różnych miastach Polski.

Jak czytamy na stronach WF Polska : „Dzięki dostarczeniu wyżej wymienionym grupom specjalistycznej wiedzy możliwe będzie wykorzystanie ich opiniotwórczej roli w celu kreowania świadomych wyborów konsumentów i ochrony różnorodności biologicznej. W ramach tego działania zostanie także wydana książka kucharska, która będzie dostępna w postaci e-booka oraz w wersji papierowej.”

WWF poprowadzi cykl 16 takich warsztatów kulinarnych w różnych regionach Polski. To tylko część dużej akcji w ramach projektu: „Kampania na rzecz ochrony różnorodności biologicznej mórz i oceanów”.

WWF Polska przeprowadzi też akcję edukacyjną wśród przetwórców i handlowców, kampanię telewizyjną spotów oraz promocję poradnika: „Jaka ryba na obiad?”. Będą też akcje na bilbordach i innych nośnikach.

Cieszymy się bardzo z zaproszenia. Ostrzymy zęby, pióra i aparaty na ciekawe warsztaty, sporą dawkę wiedzy kulinarnej od szefa Adriana i moc edukacji od WWF Polska.

Obiecujemy relację zdjęciową i pisemną. Tymczasem zapraszamy na stronę PROJEKTU po więcej informacji.

ochrona bioróżnorodności mórz i oceanów

Zdjęcia:

Główne © Brent Stirton / Getty Images / WWF

W tekście: © Michel Gunther / WWF